2021 Final Results

Secondary Schools Grass Karts

Award for Overall Winner
  • 1st Place - Northern Southland College Team 2 F150
  • 2nd Place - Hokonui Trades Academy Team 12 SIT 1
  • 3rd Place - James Hargest College Team 5 Barbie Army
    

The Overall winning team receives a $500 voucher and the Mitre 10 Trophy, with second place receiving $250 and third place $150.

 NSC Team 1
Northern Southland College 2 F150
NSC Team 2
Hokonui Trades Academy 12 SIT 1
HTHS Team 3
James Hargest College 5 Barbie Army
Southern Group Training Award for Construction
  • 1st Place - Northern Southland College Team 2 F150
  • 2nd Place - James Hargest College Team 3 Banana Cart
  • 3rd Place - Northern Southland  College Team 1 Mark 2 Escort
 NSC Team 2
Northern Southland College Team 2 F150
NSC Team 2
James Hargest College Team 3 Banana Cart
SBHS Team 12
Northern Southland College Team 1 Mark 2 Escort
Southern Institute of Technology Award for Appearance
  • 1st Place - Hokonui Trades Academy Team 12 SIT 1
  • 2nd Place - James Hargest College Team 6 Blue Vision
    3rd Place - Northern Southland College Team 2 F150
NSC Team 2
Hokonui Trades Academy Team 12
NSC Team 1
James Hargest College Team 6 Blue Vision
NSC Team 1
Northern Southland College Team 2 F150
Southern Group Training Award for Record Keeping
  • 1st Place - Northern Southland College Team 2 F150
  • 2nd Place - Northern Southland College Team 1 Mark 2 Escort
  • 3rd Place - Hokonui Trades Academy Team 10 Mitre Ten Racing
NSC Team 1
Northern Southland College Team 2 F150
NSC Team 2
Northern Southland College Team 1 Mark 2 Escort
HTHS Team 3
Hokonui Tertiary High School Team 10 Mitre Ten Racing
Southern Institute of Technology Award for Performance
  • 1st Place - James Hargest College Team 5 Barbie Army
  • 2nd Place - Hokonui Trades Academy Team 12 SIT 1
  • 3rd Place - Northern Southland College Team 2 F150
 
NSC 1
James Hargest College Team 5 Barbie Army
JHC 9
 Hokonui Trades Academy Team 12 SIT 1
Mountainview 2
Northern Southland College Team 2 F150
Hayden Pope Memorial Trophy
  • Winner - Hokonui Trades Academy Team 12 SIT 1
Hayden Pop Memorial Trophy
JHC 9