2020 Final Results

Secondary Schools Grass Karts

Award for Overall Winner
  • 1st Place - Northern Southland College A Team 1 Mr Bean
  • 2nd Place - Northern Southland College B Team 2 FJ48
  • 3rd Place - Hokonui Tertiary High A Team 3
    

The Overall winning team receives a $500 voucher and the Mitre 10 Trophy, with second place receiving $250 and third place $150.

 NSC Team 1
Northern Southland College A Team 1 Mr Bean
NSC Team 2
Northern Southland College B Team 2 FJ48
HTHS Team 3
Hokonui Tertiary High A Team 3
Otago Polytechnic Award for Construction
  • 1st Place - Northern Southland College Team 2
  • 2nd Place - Northern Southland College Team 1
  • 3rd Place - Southland Boys Highschool D Team 12
 
 NSC Team 2
Northern Southland College Team 2
NSC Team 2
Northern Southland College Team 1
SBHS Team 12
Southland Boys High School Team 12
Southern Institute of Technology Award for Appearance
  • 1st Place - Northern Southland College Team 2
  • 2nd Place - Northern Southland College Team 1
    3rd Place - Hokonui Tertiary High Team 5
NSC Team 2
Northern Southland College Team 2
NSC Team 1
Northern Southland College Team 1

Hokonui Tertiary High School Team 5
Southern Group Training Award for Record Keeping
  • 1st Place - Northern Southland College Team 1
  • 2nd Place - Northern Southland College Team 2
  • 3rd Place - Hokonui Tertiary High School Team 3
NSC Team 1
Northern Southland College Team 1
NSC Team 2
Northern Southland College Team 2
HTHS Team 3
Hokonui Tertiary High School Team 3
Southern Institute of Technology Award for Performance
  • 1st Place - Northern Southland College Team 1
  • 2nd Place - James Hargest College Team 9
  • 3rd Place - Hokonui Tertiary High Team 3
 
NSC 1
Nouthern Southland College Team 1
JHC 9
 James Hargest College Team 9
Mountainview 2
Hokonui Tertiary High Team 3
People's Choice Trophy
  • Winner -  Northern Southland College Team 2
 
NSC 2
Hayden Pope Memorial Trophy
  • Winner - James Hargest College Team 9
Hayden Pop Memorial Trophy
JHC 9